Kundalini - Jóga

Cíl mých kurzů jógy
je jemným cvičením (občas i zpěvem/poslechem/ manter) dosáhnout celkově příjemného pocitu ze sebe sama, po lekci se cítit optimisticky a obklopení příjemnou energií pro sebe i okolí, větší odolnost proti eventuelním konfliktům či stresům.

Koncepce jednotlivých lekcí:
- úvodní relaxace
- rozcvička - průpravné a spinální cviky
- u začátečníků dále průpravná cvičení (sarvahitásany, pavanmuktásany)-připrava na jógové pozice/ásany; u pokročilejších - zaujímání jógových pozic/ásan
- pránájáma - dechová cvičení, příležitostně poslech/zpěv manter
- rovnovážné pozice
- závěrečná relaxace
Mezi jednotlivé cviky, zejména mezi ásany jsou vkládány přiměřeně dlouhé relaxace ve vhodných relaxačních polohách. Jedná se zejména o pocit celkového uvolnění, pročištění těla i mysli, snížení dopadu stresu, pocit příjemného rozhýbání celého těla, zvýšení hybnosti kloubů, protažení a posílení svalů, pocit celkového uvolnění, zklidnění, osvěžení a relaxace, které jsou nezbytnou součástí lekcí jógy, protože umožňují rychlou regeneraci sil a tím umožňují nastartování samoozdravných procesů v těle člověka, postupné seznamování s prací s životní energií (pránou) a ovládáním jednotlivých svalových skupin v těle. Přispívá k prokrvení a regeneraci tělesných orgánů a zlepšení jejich funkce.

Komu jsou lekce určeny, kdo je na nich vítán:
Vítán je každý, kdo má chuť/potřebu se sebou něco dělat. Jóga má vliv na celou osobnost člověka, vede ho k sebepoznávání (k sebepřijetí), k práci na sobě s cílem celkového zkvalitnění života. Jednou z možných definic jógy je, že jóga je "uměním života".

Právě v dnešní uspěchané době, v níž na člověka doléhá velmi často stres, je cvičení a celkové praktikování jógy prostředkem ke zmírnění jeho dopadu, vede člověka k zastavení se a ztišení, k uvědomění si sebe sama.
Běžný život člověka si můžeme představit tak, že se odehrává od zážitku k zážitku, od úkolu k úkolu atd. po horizontální linii.
Při nehybném spočinutí (vědomém bytí) v jógových pozicích (ásanách) dochází ke ztišení, čas člověka se zastaví a začne se vzpínat po vertikále. V této chvíli se probouzí jeho duše.
Vědomé bytí je tím, co určuje duši směr.
Vědomé bytí znamená ztišení mysli.
Ztišená mysl se otevírá lásce.


Prof.Eva Kubala Havrdová

Novinky

15.03.2024

Článek Alchymie ženské esence

ALCHYMIE ŽENSKÉ ESENCE, TAJEMSTVÍ, JAK BÝT ŽENOU. O vztazích mezi muži a ženami bylo už řečeno a napsáno mnoho. Co je vlastně Tajemství, jak být ženou? A existuje také tajemství, jak být mužem?, na to se mě často ptají ženy, které na sobě pracují a tím zároveň pracují na vztahu se svým mužem.

17.02.2020

Amorův šíp, knihu objednávejte na:

Řád jako základ milostného života: Má toto pojetí ještě vůbec nějaké opodstatnění po sexuální revoluci šedesátých let minulého století?
Wilfried Nelles je toho názoru, že je základem každé vazby mezi dospělými lidmi. Bez ochoty vytvářet vazbu neumožňuje vztah žádný růst - ani v dobrých, ani špatných časech.

Rychlý kontakt

gsm

+420 608 212 728

e-mail

angels-studio@email.cz
angels-studio@seznam.cz

facebook youtube