Tělo - Jóga

Cíl mých kurzů jógy
je jemným cvičením (občas i zpěvem/poslechem/ manter) dosáhnout celkově příjemného pocitu ze sebe sama, po lekci se cítit optimisticky a obklopení příjemnou energií pro sebe i okolí, větší odolnost proti eventuelním konfliktům či stresům.

Koncepce jednotlivých lekcí:
- úvodní relaxace
- rozcvička - průpravné a spinální cviky
- u začátečníků dále průpravná cvičení (sarvahitásany, pavanmuktásany)-připrava na jógové pozice/ásany; u pokročilejších - zaujímání jógových pozic/ásan
- pránájáma - dechová cvičení, příležitostně poslech/zpěv manter
- rovnovážné pozice
- závěrečná relaxace
Mezi jednotlivé cviky, zejména mezi ásany jsou vkládány přiměřeně dlouhé relaxace ve vhodných relaxačních polohách. Jedná se zejména o pocit celkového uvolnění, pročištění těla i mysli, snížení dopadu stresu, pocit příjemného rozhýbání celého těla, zvýšení hybnosti kloubů, protažení a posílení svalů, pocit celkového uvolnění, zklidnění, osvěžení a relaxace, které jsou nezbytnou součástí lekcí jógy, protože umožňují rychlou regeneraci sil a tím umožňují nastartování samoozdravných procesů v těle člověka, postupné seznamování s prací s životní energií (pránou) a ovládáním jednotlivých svalových skupin v těle. Přispívá k prokrvení a regeneraci tělesných orgánů a zlepšení jejich funkce.

Komu jsou lekce určeny, kdo je na nich vítán:
Vítán je každý, kdo má chuť/potřebu se sebou něco dělat. Jóga má vliv na celou osobnost člověka, vede ho k sebepoznávání (k sebepřijetí), k práci na sobě s cílem celkového zkvalitnění života. Jednou z možných definic jógy je, že jóga je "uměním života".

Právě v dnešní uspěchané době, v níž na člověka doléhá velmi často stres, je cvičení a celkové praktikování jógy prostředkem ke zmírnění jeho dopadu, vede člověka k zastavení se a ztišení, k uvědomění si sebe sama.

Běžný život člověka si můžeme představit tak, že se odehrává od zážitku k zážitku, od úkolu k úkolu atd. po horizontální linii.
Při nehybném spočinutí (vědomém bytí) v jógových pozicích (ásanách) dochází ke ztišení, čas člověka se zastaví a začne se vzpínat po vertikále. V této chvíli se probouzí jeho duše.
Vědomé bytí je tím, co určuje duši směr.
Vědomé bytí znamená ztišení mysli.
Ztišená mysl se otevírá lásce.


Eva Hladílková

Novinky

17.09.2017

Pronájem - sdílení terapeutické místnosti Creative

Nabízím k pronájmu a sdílení místnost pro  nového kolegu do našeno týmu Angel's Studia. Více info na mobil 608 212 728 Daniela

Rychlý kontakt

gsm

+420 608 212 728

e-mail

angels-studio@email.cz
angels-studio@seznam.cz

facebook youtube